Kış geri döndü… Kar yağmur soğuk!

Meteoroloji’nin son tahminlerine göre bugün yurdun tamamında yağışlı ve bulutlu bir hava hakim olacak. Yağışların iç ve yüksek kesimlerde kar olarak görülmesi beklenirken yurdun güneydoğusunda kuvvetli sağanak görülecek.

KAR YARIN ETKİ ALANINI GENİŞLETECEK

Yarın kar yağışının özellikle yurdun iç kesimlerinde ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkisini artırması bekleniyor.

UYARILAR GELDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılara göre bugün; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara (Edirne ve Kırklareli dışında), Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu kuzeyi, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek olan yağışların; Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yer yer kuvvetli yağmur ve sağanak, Hakkari, Bitlis,Muş, Ağrı ile Van’ın kuzey, Siirt ve Şırnak’ın doğu kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x